Čo sa vám môže stať, keď v Bratislave nemáte klimatizáciu

Bratislava verzus Vysoké Tatry – Slovensko je veľmi krásna krajina a mali by sme si považovať toho, že žijeme práve tu, pretože tu máme okrem mora všetky prírodné úkazy a môžeme si ich užiť na vlastnom území bez toho, aby sme cestovali tisíce kilometrov ďaleko. Ak chceme vycestovať do hôr, je tu mnoho príležitostí, a ak sa chceme vykúpať v termálnych kúpaliskách, nájdeme ich napríklad v Podunajskej nížine.

klimatizácia v Bratislave

Ak sa na okamih pozastavíme pri tej Podunajskej nížine, zistíme, že sa jedná o veľmi teplú oblasť na juhozápade krajiny, v ktorej sa tiež nachádza Hlavné mesto Bratislava. Teplo je pre ľudský organizmus veľmi príjemné, ak teploty oscilujú medzi 22 a 26 stupňami Celzia, ale akonáhle začnú stúpať nad tropickou tridsiatkou, je zle. Pri týchto teplotách sme viac unavení, zle spíme a chorí ľudia môžu trpieť aj veľmi závažnými zdravotnými komplikáciami.

Dunaj v Bratislave

Podunajská nížina je v letnom období veľmi náchylná na vznik tropických teplôt, ktoré sa tu môžu udržiavať aj niekoľko týždňov. Nie sú to skrátka Vysoké Tatry, kde sa letné trópy ani zďaleka nepribližujú extrému, spomeňme napríklad chatu pri Popradskom plese, kde je v čase letných horúčav len príjemných 27 stupňov Celzia, zatiaľ čo v centre Bratislavy ľudia padajú únavou pri 35 stupňoch Celzia napríklad celých desať dní.

Bratislava patrí medzi oblasti, ktoré si zasluhujú viac pozornosti ohľadom klimatizovaných priestorov, predaj a montáž klimatizácie v Bratislave je tu teda skutočne namieste, a ak máme možnosť využiť toto zariadenie, nemali by sme príliš váhať.

Čo vám hrozí v Bratislave bez klimatizácie

Centrum Bratislavy ohrozujú letné horúčavy ako tichý zabijak. Vplyvom slnečných lúčov sa steny budov dôkladne prehrejú a potom teplo sálajú do okolia ešte v nočných hodinách. Vďaka tomu sa tu ľudia bez klimatizácie nevyspia, a na druhý deň, ak trpíte spánkovým deficitom, ste takpovediac na nepoužitie. A pokiaľ sa tento trend opakuje viac dní, môžete aj skolabovať.