Meditácie naše každodenné

Meditácia je overený postup na uvoľnenie tela aj mysle a netreba k tomu ani špeciálne vymoženosti, dôležité je naučiť sa pracovať s naším vnútrom. To je obvykle ťažké, pretože cez deň v práci alebo aj doma sme nútení myslieť na viacero vecí naraz, všetko zmenežovať, zariadiť, mať pod kontrolou a potom je prirodzené, že sústrediť sa plne na jednu vec, zrelaxovať sa je takmer nemožné. Ľudia sú zvyknutí pracovať na plný výkon a často sa aj po práci musia venovať plánovaniu a povinným prácam. Skúste začať meditácie na každý deň:

meditácia

Ako si nájsť cestu k meditáciám?

Často nás pri návodoch zmätie množstvo informácií, z ktorých je ťažké vybrať to pravé a ďalej aplikovať do života. Začiatočnícke techniky vyzerajú komplikované pre niekoho, kto sa s učením meditácie ešte len zoznamuje a je to preňho prvá skúsenosť. Meditácia môže byť prirodzený proces pre každého, pretože sa jej venujeme aj cez deň, len sa na to priamo nesústredíme. Upriamenie pozornosti na jeden objekt umožní navodiť stav harmónie, pokoja a rovnováhy. V bežnom živote musíme uvažovať nad povinnosťami, zabezpečiť chod domácnosti, ponáhľame sa, okolo nás je množstvo vnemov, vzruchov a zvukov, mnohým musíme rýchlo venovať pozornosť, potom doslova prepnúť na iné …

meditácia

Takýto spôsob upriamenia pozornosti je stresujúci a rozhodne neprospieva k rovnovážnemu stavu. Pre pokojnú meditáciu sú zvuky prospešné, ale treba ich správne vnímať. Začiatočníci často siahajú po jednoduchom cvičení dýchania Goranja, ktoré je obľúbené pre svoju ľahkú aplikovateľnosť a univerzálnosť, pretože ho viete aplikovať denne, pravidelne a takmer všade, musíte byť plne prítomní v danom okamihu. Pri dýchaní Goranja je potrebné veľmi účinne používať dýchanie, pričom prúdenie myšlienok je úplne prirodzené, netreba na ne upriamovať pozornosť. Všetko je v našej mysli a to nastavenie je kľúčom k úspechu – aj vy môžete meditovať ľahko, prirodzene a tešiť sa tak zo života.