Nezařazené

Pásiky dokážu svietiť aj v úlohe hlavného osvetlenia, stačí vybrať ten správny typ

Technológia, ktorá zmenila pohľad na osvetľovanie miestností a priestorov, sa nazýva LED a vďaka nej dnes môžeme vniesť svetlo aj do priestorov minimálnych rozmerov, pretože ponúka LED pásiky, svietidlá s netradičnou konštrukciou a variabilnosťou, s jednoduchou a rýchlou inštaláciou. Strip je anglický názov pásika, takto výrobcovia nazvali aj typ svietidla, ktoré sa stalo výrazným prvkom v oblasti svietenia. Halogénové svietidlá mali konštrukciu, ktorá neumožňovala ich umiestnenie do úzkych či skrytých priestorov, s LED pásikom sa to bez problémov dá zvládnuť. Ich štíhla konštrukcia je na to určená, jednoduchým trikom sa dá umiestniť aj za rám zrkadla, pod poličku, do vitríny či na podsvietenie televízora a v mnohých iných polohách.

Teplá biela farba svetla neobťažuje

LED pásik je prevažne dekoratívny typ osvetlenia, ale pri správnom výbere typu pásika s vhodnou SMD diódou, svetelným tokom či správnou voľbou farieb môže spoľahlivo nahradiť aj hlavné osvetlenie. Široké pole využitia pásikov oslovilo aj zákazníkov, ktorí si led pasy bratislava ich obľúbili a využívajú ho na doladenie štýlu interiéru či vytvorenie požadovanej atmosféry. Problém nainštalovať ich nemajú ani menej zruční domáci majstri, pretože na ich prichytenie stačí obojstranná lepiaca páska, prilepená na ich zadnej strane.

Svetlo dokáže priestor oživiť

Aj pásiky je možné ovládať diaľkovým ovládačom, vďaka čomu sa dajú meniť farebné odtiene alebo intenzita farby. Keďže biela farba sa vyrába v troch odtieňoch, neutrálnej, studenej a teplej, máte možnosť vybrať si niektorú z nich, treba však brať do úvahy aj povahu priestoru či váš zámer akú atmosféru v ňom chcete vytvoriť. Viac farieb ponúkajú pásiky RGB a RGB-W, ich mixovaním vznikne pekná farebná “hudba“. LED pásiky vydržia svietiť až 50-tisíc hodín a záruka na ne je až 5 rokov. Technológie sa vyvíjajú, tak by bola škoda nevyužiť ich výsledky a spríjemniť si bývanie či pracovné prostredie vhodným osvetlením. Ponuku nájdete aj na eshope predajcov, ktorí všetky typy svietidiel predávajú za prijateľné ceny a so zárukou originality.