Mrkvová šťava by na vašom stole nemala chýbať

Mrkva pozná zrejme každý z vás a tiež je veľmi pravdepodobné, že ste ju niekedy aspoň ochutnali. Je to jeden z najzdravších druhov zeleniny a navyše si mrkvu ľahko vypestujete aj doma v kvetináči na balkóne. Pitie mrkvovej šťavy, napríklad v kombinácii s jablkom, dodáva množstvo energie a živín, a ak chcete skutočne prospieť komukoľvek z vašej rodiny alebo vašim blízkym, ktorých pozvete k vám na malú oslavu či na návštevu, postavte pred ne veľký drevený podnos a na ňom mrkvový a jablkový koncentrát, bez konzervantov, bez farbív, bez repného rafinovaného cukru a ďalšie nežiaduce chémie.

mrkvová šťava

Koncentrovaná mrkvová šťava môže byť súčasťou dní všedných i sviatočných a možno vám to bude pripadať až detinské, ale budete sa po nej cítiť oveľa lepšie, než po akomkoľvek synteticky zhotovenom pokrme z bežnej obchodnej siete. S mrkvovou šťavou môžete dokonca významne podoprieť váš imunitný systém a prispieť k prevencii proti prechladnutiam, chrípkam a ďalším civilizačným chorobám.

čerstvá mrkva

Aby sme si mohli dopriať mrkvovú šťavu aj vtedy, ak nemáme príležitosť si ju vyrobiť v odšťavovači, je potrebné, aby ju niekto vyrobil za nás a dopravil na trh v kartónovej krabici. Hodia sa k tomu plastové kontajnery, teda špeciálne nádoby hranolového tvaru s objemom jedného kubického metra, v ktorých sa skladuje a prepravuje ovocie a zelenina ako polotovar, napríklad v podobe spomínaných štiav.

Kontajnery sa môžu pochváliť obrovskou nosnosťou, možno ich na seba skladať až do piatich poschodí, čo logicky znamená, že každý z nich musí uniesť približne päť ton tekutej alebo kašovitej hmoty. Do kontajnerov sa vkladajú špeciálne plastové vymeniteľné (jednorazové) vložky z polyetylénu, čo zaručuje tú najlepšiu kondíciu prepravovaného materiálu, v tomto prípade teda mrkvové šťavy, alebo šťavy z mrkvy a jabĺk namiešané ako špeciálny koncentrát. V kontajneroch možno samozrejme prepravovať aj čokoľvek iné, akýkoľvek druh ovocia či zeleniny.