Mince, ktoré dnes používame, majú svoju hodnotu, strieborné sú investičné

Mnohí z nás sa častokrát zamýšľajú nad svojou budúcnosťou a nad tým, ako si zabezpečiť pohodlný život bez finančnej tiesne aj v období, keď už nebudeme pracovne aktívni. Na toto obdobie sa treba pripraviť už počas aktívneho veku, napríklad sporením alebo investíciami, ak si to môžeme dovoliť. Vložiť svoje peniaze môžete napríklad do akcií, nehnuteľností, dlhopisov či zlata alebo strieborných mincí.

Mince s rozličnými motívmi

Jedinečné postavenie v investičnom svete majú zlato a striebro, tieto kovy sú prezentované ako najbezpečnejšie úložisko financií, pretože aj počas ekonomických kríz si zachovali stabilnú hodnotu. Pre bežného človeka je investícia do drahých kovov vhodná najmä z hľadiska atraktívnej investície bez vysokého rizika.

S peniazmi prichádzame do styku bežne všetci a každý deň, preto základné úkony s nimi dokážeme zvládnuť všetci. Investovanie však už také bežné nie je, hlavne kvôli riziku, ktoré predstavuje. V malom si však môžeme zainvestovať napríklad do strieborných mincí, ktoré sú razené ako investičné. Tie sa vydávajú pri významných výročiach, udalostiach či príležitostiach a s jedinečnými motívmi na lícovej aj rubovej strane.

Na trhu si zberatelia môžu kúpiť strieborné mince a investovať svoje financie do striebornej investičnej mince Britannia-Kráľovná Alžbeta II. Vyrazili ju v Spojenom Kráľovstve – The Royal Mint, jej hmotnosť je jeden kilogram, priemer mince je 100mm a na jej výrobu bolo použité striebro s rýdzosťou 999/1000. Nominálna hodnota tejto striebornej mince je 500 GBP. Pri investičných minciach sa ročník emisie alebo motív na nich nerozlišuje, ale ak má zákazník záujem o konkrétny ročník alebo motív na minci, tak treba kontaktovať predajcu.

Kopa drobných mincí sa vždy zíde

Striebro je drahý kov a výrobky z neho poznáme hlavne v polohe šperkov, kedysi sa z neho vyrábali príbory a dnes si môžeme kúpiť strieborné mince ako druh investície. Na internetových stránkach je prístupných mnoho odkazov na predajcov či sprostredkovateľov predaja, treba byť však opatrní, aby sme nenaleteli špekulantom a podvodníkom, ktorí majú jediný cieľ, pripraviť nás o financie.