Toxicky ex

Bola som 12 rokov s človekom, ktorý si ma totálne omotal okolo prsta. Frázy ako nikto ťa nebude mať rád ako ja, nikomu sa nebudeš páčiť ako mňa, potom naopak vyhrážky, doprošovanie sa, dokonca plač a zase vyhrážky, zmena správania lusknutím prsta. S týmto človekom som otehotnela… Nikdy som mu nemala povedať, že s ním dcéru čakám, ale vyložene pátral ako krysa aby sa to dozvedel. Keď som bola tehotná, keď som rodila, už sa ťahal s inými. Samozrejme som od neho odišla, zo svojho života som ho čiastočne vymazala. Dcére je teraz 9 rokov. Nikdy si ju nevšímal, začal vždy len vtedy, keď ulovil nejakú, čo má dieťa, aby ukázal, že je otec roka.

s

Nakoniec si aj jednu takú vzal, čo je na tom teraz úplne rovnako ako ja, ale k veci. Jeho manželka má dcéru, o rok staršiu, dievčatá sa majú veľmi rady. On si našu dcéru berie dvakrát do mesiaca, záleží na našom dohovore. Dcérku mám ja v starostlivosti a samozrejme jej dávam priestor vyjadriť sa, väčšinou sa s otcom dohovára, kedy za ním chce a pôjde. Ale ide o to, že zakaždým, keď k nemu dôjde, píše mi napríklad – mami, tatko hovorí, že tie vrkôčiky čo si mi učesali sú hnusný … Mami to tričko čo mám na sebe sa tatkovi nepáči, hovorí, že vyzerám hrozne .. Kedy to vo mne buchlo bolo, keď našu dcéru prestal dávať do školy v termíne, čo jej mal dávať.

s4

Za každým sa vyhováral ospravedlnkami ako rodinné dôvody, zápchy v doprave, práca, choroba… Ale zakaždým mi volal, že je jeho vec, či ju do školy dá alebo nie, že školu aj tak nepotrebuje. Teraz to už rieši na popud riaditeľky sociálka. Po prvé ma totálne vytáča, ako ju stále zhadzuje. Čo ma dokonca dostalo, keď si vzal teraz v októbri svoju novú manželku, v novembri ju vyhodil z bytu, že ju nemiluje, nechce s ňou byť a že má inú…. Teraz už sú zase spolu, šťastní, všetko paráda, zadlženie obaja… No jednoducho neviem čo mám robiť. Dcéra k nemu jazdí len kvôli dcére jeho ženy, keď sa pýtam na otca, povie že ho ani nemá rada, ale že tam jazdí za Lucinkou. Mám strach, že budeme musieť pristúpiť na súd s týmto jeho konaním a zámerným vynechávaním školskej dochádzky.