Kúpiť firmu je ľahšie a rýchlejšie

Vie to aj laik, že najmä začiatok podnikania nebýva jednoduchý. Nie len z hľadiska toho, že prvotné príjmy vlastne iba pokrývajú vynaložené náklady na štart biznisu, ale aj preto, že na začiatku a pri založení firmy podnikateľa čakajú vybavovačky po úradoch a nekonečná byrokracia. Zaberie to dosť času a v niektorých prípadoch je to pre biznis zaťažujúci faktor. Niektorých príležitostí sa proste chcete chytiť čo najskôr a byť napred pred konkurenciou. Zakladanie novej firmy od úplných základov by vás rázne spomalilo. Tento fakt si uvedomujú hlavne tí, ktorí si tým už prešli a pokiaľ chcú v súčasnosti založiť novú firmu, radšej k tomu využijú firmy na predaj s historiou 41business.

Nápad, plán, akcia

Ušetria tým čas a vynaložené úsilie pri zakladaní novej firmy. V prípade, ak by chcel podnikateľ založiť takýto nový podnikateľský subjekt, musel by ho zapísať do Obchodného registra (čo môže trvať aj mesiac). Pri takomto zápise je potrebné zaregistrovať aj sídlo firmy (so súhlasom majiteľa priestorov), doložiť zakladateľské listiny, zvoliť obchodné meno a v prípade založenia s.r.o. zaplatiť základné imanie 5 000 eur, ktorým bude spoločnosť ručiť. Potom keď sa obchodná spoločnosť úspešne zapíše do OR SR, je vhodné zaregistrovať ju na daňový úrad ako platiteľa DPH.

Všetky tieto body majú splnené predzaložené eseročky v ponuke. Tie, ktoré sú určené na predaj a sú už pre svojho budúceho majiteľa pripravené. Hovorí sa im tiež ready – made spoločnosti.

Otvorené, neónový nápis

Niektoré obchodné spoločnosti v ponuke sú čerstvo založené a nevykonávali v minulosti obchodnú činnosť. Prakticky sa len založili a čakajú na svojich záujemcov. V opačnom prípade v ponuke nájdete obchodné spoločnosti s históriou, ktoré už na trhu pôsobia nejakú dobu a tým pádom pôsobia dôveryhodnejšie pre obchodných partnerov. Pri ich kúpe je ale dôležitá garančná záruka, že majú odstránené všetky pohľadávky a záväzky zo svojej obchodnej minulosti.