Ako sa nestať dlžníkom

Peniaze, peniaze a peniaze. Kto ich k životu nepotrebuje? Bez nich sa rozhodne nezaobídete. Ako budete mať dostatok peňazí na čokoľvek? Aj milionári si svoje peniaze museli zarobiť. Nestačilo im, že sa narodili do bohatej rodiny. Avšak to im výrazne pomohlo. Nemusíte byť zrovna milionárom, aby ste si mohli dopriať množstvo vecí. Stačí, ak si zarobíte peniaze na to potrebné. Niektorým ľuďom nestačia financie ani na to, aby si zaplatili svoje účty a dlhy. V dnešnej dobe sa neoplatí zadlžovať sa. Spáva sa aj vám lepšie, ak viete, že všetko podstatné máte uhradené? Netrápia vás zlé sny alebo nočné mory? Do poštovej schránky vám nechodia rôzne upomienky o nezaplatení dôležitých vecí? Áno, žije a dýcha sa omnoho ľahšie, ako keď vás trápia nezaplatené veci.

platenie kartou

Vždy, keď vám príde výplata, uhraďte si to potrebné. Zvyšné peniaze nechajte na potraviny alebo na iné potrebné veci, bez ktorých by ste neprežili. Platíte hypotéku? Väčšina z nás má hypotekárny úver, ktorý si zobrali pri kúpe nehnuteľnosti. Pravidelnými splátkami a ich splácaním sa nedostane do dlžôb a budete vedieť, že vám nikto nevezme strechu nad hlavou. Že sa tak ľahšie býva? Viete, že vaša nehnuteľnosť je len vaša alebo vášho partnera. Ak máte tovar kúpený na splátky je veľmi dôležité, aby ste tieto splátky platili vždy k tomu dátumu, kedy ich máte zaplatiť. Rátajte aj s tým, že platba sa nezapočíta hneď v ten istý deň. Veľa bánk pošle platbu až na druhý deň. Musíte na to vopred myslieť.

peniaze

Hlavne sa nedostaňte do finančných problémov. Nepožičiavajte si od neznámych ľudí, od nebankových spoločností alebo nežiadajte o nový spotrebný úver. Dlhy sa vám budú hromadiť, až ich budete mať problém splatiť. Neoplatí sa to. Omnoho jednoduchšie je vždy si uhradiť pre vás to dôležité. Mnoho takýchto povinných platieb musíte vykonávať prevodmi zo svojho bankového účtu. Tak isto ich môžete uhradiť aj za pomoci vašej bankomatovej platobnej karty. Máte teda množstvo spôsob, aby ste sa nestali dlžníkmi.