Objavte kúzlo mantry

Žijeme vo svete zvukov. A keď sa zdá, že neexistujú vonkajšie zvuky, znejú v nás niekoho slová, melódie alebo myšlienky. Zvuky majú silu ovplyvniť náš stav mysle, náladu a dokonca aj fyziologické procesy v našom tele. Preto je dôležité zamyslieť sa nad tým, aké zvuky nás obklopujú a aký vplyv majú na náš vnútorný svet.

Naša každodenná realita je plná zvukov, nie vždy príjemných. Škaredé slová, hluky dopravy, a iné nepríjemné zvuky môžu spôsobiť vnútorné napätie a stres. Na druhej strane, prírodné zvuky alebo tichá pokojná hudba majú schopnosť nám priniesť pokoj a harmóniu. Navyše, zvuky majú hlbší vplyv na nás, než si väčšina ľudí uvedomuje. Dokážu ovplyvniť rytmus nášho srdca, dýchanie a pracovať s naším vedomím.

beh v prírode so slúchadlami

Bohužiaľ, v dnešnom uponáhľanom svete sme vystavení veľkému množstvu zvukov, ktoré nám nepridávajú na kvalite života. Tieto zvuky môžu preplniť našu myseľ, spôsobiť stres a neustále vnútorné napätie. Našťastie môžeme sami ovplyvniť, aké zvuky sa stanú súčasťou nášho života. A ak túžime po zvukoch, ktoré nám prinášajú harmóniu so svetom okolo nás, môže nám joga otvoriť dvere k oceánu zvukových manier.

Čo je to mantra?

Možno ste už počuli, čítali alebo opakovali mantry. Dnes sú informácie o mantrách veľmi bežné. Na internete nájdete titulky ako „Mantra splnenia želaní“, „Mantra pre bohatstvo“, „Mantra pre zdravie“ a mnoho ďalších. Tento prístup k mantrám môžeme prirovnať k tomu, ako keď veľmi chudobný človek žiada boháča iba o drobné, aj keď by mu mohol dať oveľa viac. Rovnako aj my často prosíme len o malé časti toho, čo by nám mohli mantry ponúknuť.

Mantry však nie sú jednoduché zvuky, ktoré si vymyslel človek. Prichádzajú z duchovného sveta a majú potenciál úplne zmeniť náš život. Pomáhajú nám stať sa vnútorne spokojnými, harmonickými a šťastnými. Pomáhajú nám objaviť našu skutočnú duchovnú podstatu. Ale nie sú všetky mantre rovnaké. Existuje veľké množstvo mantier, ktoré si vyžadujú špeciálnu výslovnosť a štúdium pod vedením skúseného učiteľa. Avšak pre moderný život nie sú tieto mantre praktické.

meditácia v prírode

Našťastie, náš Stvoriteľ nám dal veľmi jednoduché mantre, pre ktoré neexistujú prísne pravidlá opakovania. Tieto mantre sú Jeho Mená. Jednoduchým spevom Svätých Mien v akomkoľvek prostredí, nahlas alebo v sebe, s melódiou alebo bez nej, môžeme zažiť magický svet zvukov jogy. Mantra GAURANGA je jednou z takýchto mantier. Prečítajte ju nahlas a počúvajte, zopakujte ju niekoľkokrát. Môžete ju spárovať s dýchaním: nadýchnite sa a pri výdychu zopakujte mantru. Zoznámte sa s mantrami a nechajte ich zvuky naplniť váš život stavom vnútornej harmónie a skutočného šťastia.